Spotkanie z redaktorem Adamem Hemerem

22 listopada br. na sali konferencyjnej GCK Biblioteka Publiczna w Gródku wraz z Książnicą Podlaską zorganizowały spotkanie pt. „ Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.

Warsztaty z młodzieżą poprowadził redaktor Adam Hemer z Wydawnictwa Akapit Press. Podczas warsztatów uczniowie klas 5 Szkoły Podstawowej w Gródku mogli dowiedzieć się jak wygląda praca w wydawnictwie, jakie osoby i jakie czynności są niezbędne w procesie wydawania książki.

 W drugiej części spotkania p. Adam zaprosił uczniów do wspólnych zajęć, które polegały na przetłumaczeniu z kontekstu czytanego fragmentu książki Sergiusza Pinkwarta „Mikołaj i dziewczyna z gwiazd” skomplikowanych słów. Młody Czytelnik zobaczył jak żyło się w średniowieczu, poszerzył słownictwo o różne skomplikowane wyrazy ( DWÓJNIAK- miód, STRZYGA – wampir, KAPŁON – kogut, FLISAK – przewoźnik, KOMIĘGA – tratwa, WARZĄCHEW – chochla, SZPUNT – korek, zatyczka), a także dowie się czegoś o gwiazdach i o tym, kto jako pierwszy wysnuł tezę o obrotach ciał niebieskich.

 

 


Licznik odwiedzin: 51238