BIBLIOTEKA PUBLICZNA w GRÓDKU

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich skierowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Projekt ten wpisuje się w wieloletni ogólnopolski program promocji książki i czytelnictwa  pn. „Tu czytamy !”, którego celem jest wykreowanie mody na czytanie poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektur i aktywnego  udziału w życiu literackim, spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, możliwość twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek i literatury.

Główną ideą działalności Dyskusyjnych Klubów Książki jest aktywizacja czytelników polegająca na wspólnej dyskusji na temat wybranych książek, recenzowaniu ich oraz udziału w spotkaniach autorskich.

Dyskusyjne Kluby Książek adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele czyta i jak szybko czyta. Projekt oparty jest bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można czerpać zawsze, nie tylko będąc jej znawcą czy krytykiem.

Klubowicze spotykają się raz w miesiącu. W miłej i sympatycznej atmosferze, przy kawie i ciastku dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej.

Moderatorem Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Gródku jest Katarzyna Rogacz - dyrektor biblioteki.

Klub wznowił swoja działalność 9 lipca 2021 r.

Zachęcamy wszystkich chętnych do dołączenia do Członków Klubu w każdej chwili.

Zasady dyskusji

• szanujemy opinie innych,
  • nie oceniamy gustów czytelniczych,
  • nie wszystkie lektury przypadną nam do gustu, ale mimo to próbujemy je przeczytać,
  • przychodzimy na spotkania nawet jeżeli nie udało się nam skończyć czytania lektury,
  • jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe gatunki literackie,
  • przede wszystkim mamy się dobrze bawić !​

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

Utworzono dnia 15.07.2022, 11:06

Nasza placówka

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.