BIBLIOTEKA PUBLICZNA w GRÓDKU

Informacja o sposobie obsługi osób z niepełnosprawnościami

Biblioteka Publiczna w Gródku mieści się w trzykondygnacyjnym budynku przy ul. A. i G. Chodkiewiczów 4 i zajmuje część pomieszczeń na I piętrze. Ponadto Filia Biblioteki w Załukach zajmuje pomieszczenie na parterze budynku, w którym mieści się Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Załukach.

W budynku przy ul. A. i G. Chodkiewiczów 4 nie ma windy w związku z czym osoby niepełnosprawne ruchowo nie mają możliwości bezpośredniego korzystania z biblioteki.

W zwiążku z brakiem windy proponujemy udostępnianie materiałów bibliotecznych dla osób nie poruszających się samodzielnie, chorych i starszych „Książka na telefon” - dowozimy książki prosto pod wskazany adres.

Osoby, które chcą czytać (wypożyczyć książki) prosimy o kontakt tel. 857184425

lub wiadomość e - mail: biblioteka@grodek.pl, Messengera, Facebooka biblioteki.

Dla osób słabo widzących posiadamy książki z DUŻYMI LITERAMI oraz mamy dwa odtwarzacze CD do słuchania audiobooków, które możemy jak zajdzie taka potrzeba wypożyczyć do domu.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą przejrzeć Katalog on-line „SzukamKsiążki.pl” za pośrednictwem systemu Mak+ z tym, że do systemu dotychczas wprowadzono część księgozbioru biblioteki.

W budynku nie ma pętli indukcyjnej oraz informacji głosowej.

Budynek w Załukach, w którym mieści się filia Biblioteki, jest częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do pomieszczenia Filii można wjechać na wózku. Brak jest WC dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także informacji głosowej i pętli indukcyjnej.

Z Biblioteką można komunikować się za pośrednictwem poczty elektronicznej, Messengera, Facebooka i telefonu.

Na stronie internetowej Biblioteki opublikowano deklarację dostępności.

Nasza placówka

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.