BIBLIOTEKA PUBLICZNA w GRÓDKU

Warsztaty-''Czym się różni biblioteka od księgarni?''

26.02.2021r.

Czym się różni biblioteka od księgarni?
Skąd się biorą książki w bibliotece?
Jaką drogę musi pokonać książka od momentu jej zakupu do wypożyczenia jej przez czytelnika?
Jakie elementy są charakterystyczne dla książki bibliotecznej i czym różni się ona od książki kupionej w księgarni?
Kim jest bibliotekarz i księgarz?
Tego i wiele innych ciekawostek o pracy w bibliotece dowiedziały się dzieci z zerówki w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach.
Choć z powodu obostrzeń nie mogliśmy spotkać  się z uczniami w naszej placówce ,,biblioteka przyszła do nich,,
Bardzo dziękujemy pani Sylwi Radel za zaproszenie. To była przyjemność spędzić czas z tak mądrymi i ciekawymi świata młodymi ludźmi.
Celem takich spotkań jest zapoznanie dzieci z biblioteką i jej
zbiorami, kształtowanie kultury czytelniczej, szerzenie u dzieci nawyku sięgania po książki, ukazanie najmłodszym biblioteki jako miejsca przyjaznego i pełnego ciekawostek.
,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła,,
Wisława Szymborska.

Utworzono dnia 18.02.2022, 19:07

Nasza placówka

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.