Jak nie czytam, jak czytam

Dnia 8 czerwca o godz. 10.00, na placu Gminnego Centrum Kultury w Gródku rozpoczęła się III edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce pt. „Jak nie czytam, jak czytam”.

Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15 roku życia), a także do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Inicjatywa skierowana była szczególnie do uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania. Podczas spotkania każdy miał okazję miło spędzić czas, czytając w gronie koleżanek i kolegów. Biblioteka Publiczna w Gródku udostępniła swoje zbiory. Uczestnicy wybrali po jednym egzemplarzu, który następnie czytali przez 10 minut na świeżym powietrzu. Chętne osoby zostały zaproszone do przeczytania na głos wybranych fragmentów.

Organizatorami akcji były Biblioteka Publiczna w Gródku, Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Gródku i Gminne Centrum Kultury w Gródku. W akcję także włączyli się goście Wójt Wiesław Kulesza, wicedyrektor Danuta Garkowska, redaktor naczelna gazety Wiadomości Gródeckie Dorota Sulżyk, Maria Mieleszko, i bibliotekarze Elżbieta Mieleszko- Jarocka, Katarzyna Rogacz, Joanna Modzelewska, Anna Kondratowicz, Krystyna Giegiel oraz trzy kl. IV wraz z opiekunami Anną Gwizdak, Anną Siegieńczuk.  Łącznie w przedsięwzięciu wzięło udział 77 osób.

Niech książki przestaną się wreszcie kojarzyć z obowiązkowymi lekturami i karaniem za ich nieprzeczytanie. Niech czytanie kojarzy się pozytywnie – jako relaks, czas wolny, rozrywka.