15 kwietnia 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Gródku odbyły się warsztaty teatralne dla młodzieży gimnazjalnej uczestniczącej w projekcie  „Chodź, człowieku, coś Ci powiem”. Organizatorem tego projektu była Miejska Biblioteka w Wasilkowie z partnerami  WOAK w Białymstoku, Książnicą Podlaską im. Górnickiego w Białymstoku oraz Gimnazjum w Wasilkowie. Zajęcia poprowadził Karol Smaczny - aktor, trener, arteterapeuta, na co dzień związany z Teatrem Wierszalin w Supraślu oraz Teatrem Trzyrzecze w Białymstoku.

Warsztaty przybliżyły uczniom zawód artysty scenicznego. Aktor uczył gimnazjalistów wyrazistości i poprawnością  swojej wymowy, jak zachować się na scenie. Gimnazjaliści poznali techniki oddychania, odbyli trening rytmiki i refleksu oraz otrzymali kilka rad dotyczących pracy na deskach teatru. Podczas tych nietuzinkowych zajęć poznaliśmy motto życiowe: „Przez życie trzeba przepychać się łokciami, a nie czekać, aż wszystko samo przyjdzie”. Na zakończenie spotkania uczniowie zostali podzieleni na grupy i mieli za zadanie odegrać mini-scenki teatralne. Tworzenie scenek teatralnych, często zabawnych, przyniosło wiele radości i zaangażowania ze strony młodzieży.