Jak nie czytam, jak czytam

Dnia 7 czerwca 2019 o godz. 10.00, na placu Gminnego Centrum Kultury w Gródku rozpoczęła się IV edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce pt. „Jak nie czytam, jak czytam”.

Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15 roku życia), a także do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Inicjatywa skierowana była szczególnie do uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania. Podczas spotkania każdy miał okazję miło spędzić czas, czytając w gronie koleżanek i kolegów. Biblioteka Publiczna w Gródku udostępniła swoje zbiory. Uczestnicy wybrali po jednym egzemplarzu, który następnie czytali przez 10 minut na świeżym powietrzu.

Organizatorami akcji były Biblioteka Publiczna w Gródku, Biblioteka Szkolna w Gródku i Gminne Centrum Kultury w Gródku. W akcję także włączyli się goście Wójt Wiesław Kulesza, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gródku  Anna Grycuk, wicedyrektor Danuta Garkowska, kierownik Biblioteka Publiczna w Gródku Elżbieta Mieleszko- Jarocka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Gródku Magdalena Łotysz.  Łącznie w przedsięwzięciu wzięło udział ……. osób.

Niech książki przestaną się wreszcie kojarzyć z obowiązkowymi lekturami i karaniem za ich nieprzeczytanie. Niech czytanie kojarzy się pozytywnie – jako relaks, czas wolny, rozrywka.