W dniu 4 listopada odbyły się w Bibliotece Publicznej zajęcia edukacyjne pt. " Przyjaciele Planety Ziemia" na podstawie książki Wojciecha Widłaka "Marta i ufoludek" z kl. I c (wych.  Barbara Mukosiej) z Zespołu Szkół w Gródku.

Warsztaty powstały z projektu "Czytam sobie" organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Warsztaty  łączyły w sobie edukację czytelniczą z innymi, twórczymi formami działania np. animacją, słuchowiskiem, teatrem czy plastyką. Dzieci dowiedziały się jak segregować śmieci, co to jest recykling. Pani Maria Mieleszko z GCK pokazała obrazy, pudełka, koszyczki z odpadów (butelek plastikowych, gazet, pestek, kartonów, pudełek tekturowych). Pierwszoklasiści czytali samodzielnie książkę. Po wysłuchaniu historii o ufoludku wykonały ze śmieci własne ufoludki.

Natomiast 10 listopada odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne pt. " Szarka i wilki" na podstawie książki Ewy Nowak "Szarka" . Brali w nich udział uczniowie kl. II c (wych. Ewa Klimowicz) z Zespołu Szkół w Gródku. Drugoklasiści chętnie zgłaszali się do czytania książki. Dzieci poznały zwierzęta mieszkające w lesie i ich tropy. Wykonały wilczki ze skarpetek.

Dzieci z obu klas na koniec spotkania otrzymały dyplomy imienne za udział w zajęciach, zakładki do książek, zawieszki na drzwi, kolorowanki oraz naklejki. Książeczki służą do ćwiczenia nauki czytania na trzech poziomach ( 7 książek) i można je wypożyczyć do domu.

Licznik odwiedzin: 49921