Spotkanie"Biblioteki inspirują - akcentując wydarzenia i rocznice historyczne i literackie"

Ksiąznica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wspólnie z Biblioteką Publiczna w Gródku oraz Starostwem Powiatu Białostockiego serdecznie zaprasza na spotkanie ph. "Biblioteki inspirują - akcentujac wydarzenia i rocznice historyczne i literackie", które odbedzie się 28.02.2018 (środa) w siedzibie Biblioteki w Gródku ul. A. i G. Chodkiewiczów 4.

Rozpoczęcie o god.10.00, przewidywane zakończenie około godziny 14.30.

W programie:

• powitanie uczestników spotkania - organizatorzy;
  • "Śladami bohaterki XXI wieku - Ireny Sendlerowej" - Renata Piątkowska (autorka książki dla dzieci w tym również o bohaterce spotkania);
  • "Biblioteka - miejsce twórczych działań" - Elzbieta Mieleszko - Jarocka( kierownik BP w Gródku);
  • "Polska niepodległa jako projekt pisarzy i artystów" - Jarosław Górski (krytyk literacki, pisarz, popularyzator wielu dziedzin sztuki);
  • "Bibliotecznym tonem wspólnych powiatowych działań w 2017 roku" - Małgorzata Rokicka - Szymańska (kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego).