Mały miś w świecie wielkiej literatury

10 października 2018 r. pracownicy z Biblioteki Publicznej w Gródku zostali zaproszeni przez Samorządowe Przedszkole w Gródku do włączenia się do akcji „Mały miś w świecie wielkiej literatury". Był to projekt ogólnopolski rozwijający czytelnictwo. W tej akcji osoby czytają książki dla misia. Pracownicy biblioteki pokazali na przykładzie ilustracji jak liczna jest rodzina misi w literaturze dziecięcej „Kubuś Puchatek”,” Miś Coralgol”, „Miś Paddington”, „Miś Uszatek”, „Miś Yogi”, „Mój brat niedźwiedź”. Sprawdzili czy dzieci znają bohaterów bajek. Okazało się, że jednak nie wszystkich np. „Misia Coralgola”. Pani Kasia przeczytała bajki „Kicia Kocia gotuje”, „Czerwony Kapturek” i „Jaś i Małgosia”. Na zakończenie rozdaliśmy dzieciom książki do obejrzenia i podarowaliśmy misia.