Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
BIBLIOTEKA PUBLICZNA w GRÓDKU

Dyskusyjny Klub Książki

Utworzono dnia 24.05.2024
25 kwietnia br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy i dyskutowaliśmy o książce Cobena H. „Mów mi Win”. O godz. 17.00 gościliśmy w bibliotece debiutującą autorkę Barbara Korytkowska - Autorka. Jej książka „Poza szlakiem” to podróż pełna emocji, która rozpoczyna się od rozgoryczenia, zahacza o euforię, by wreszcie skończyć się na dnie rozpaczy – tam, skąd powrót na właściwy szlak jest niezwykle trudny… ale nie niemożliwy. Czy można zakochać się na nowo z sercem rozerwanym na pół?
Pani Basia mieszka w sąsiedniej gminie, w miejscowości Grabówka. To miła, ciepła, pełna energii osoba, która opowiedziała nam jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem „Pewnego dnia, który niczym nie różnił się od innych, otworzyłam czysty arkusz Worda i zaczęłam pisać. Tak po prostu. Nigdy wcześniej tego nie robiłam. W tamtej chwili poczułam jednak silną potrzebę stworzenia mojego własnego, alternatywnego świata, w którym mogłabym ukryć się przed chorą, pandemiczną rzeczywistością. Wtedy nie spodziewałam się jeszcze, że dodatkowo odkryję coś, co pokocham. Z każdą, zapełnioną słowami stroną, miałam wrażenie, że stworzeni przeze mnie bohaterowie ożywają. Z nimi się śmiałam, razem z nimi wylałam morze łez. Kiedy nadszedł czas postawienia ostatniej kropki, przeciągałam ten moment w nieskończoność. Czułam, jakbym dosłownie rozstawała się z najlepszymi przyjaciółmi…”
Spotkanie upłynęło nam w miłej, sympatycznej atmosferze, aż trudno było nam się rozstać. Zachęcamy wszystkich do sięgnięcia po lekturę. Już dziś możemy uchylić rąbka tajemnicy, że kolejna historia będzie dotyczyć życia w bezdusznym świecie korporacji, gdzie człowiek i jego uczucia nie mają zbyt wielkiego znaczenia. Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 24.05.2024 r. (piątek) godz. 16.00.

Fotorelacja

Utworzono dnia 24.05.2024, 15:28

Nasza placówka

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 25

W poprzednim tygodniu: 37

W tym miesiącu: 62

W poprzednim miesiącu: 177

Wszystkich: 4970