Dnia 20 marca 2015 r. w Filii Bibliotecznej w Studziankach odbyło się podsumowanie projektu "Chodź, człowieku, coś Ci powiem", którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna z Wasilkowa wraz z partnerami. Projekt realizowany był od listopada 2014 do marca 2015 roku. Jego celem była aktywizacja młodzieży gimnazjalnej z terenu powiatu białostockiego poprzez warsztaty recytatorskie oraz konkursy: literackie i recytatorskie.

W ramach projektu młodzież gimnazjalna z Gródka uczestniczyła w dwóch konkursach: literackim "Chcę Ci powiedzieć" i recytatorskim "Posłuchaj mnie". Na konkurs  literacki z powiatu białostockiego nadesłano 24 prace. Nagrodę II miejsce przypadło Aleksandrze Jarockiej. Natomiast w konkursie recytatorskim "Posłuchaj mnie" I miejsce zajęła Martyna Mytych.